Со колкава дивиденда ќе ги израдува своите акционери „Витаминка“

Најголемата македонска кондиторска индустрија „Витаминка“ втора година во низа ќе дели дивиденда на своите акционери. Ова станува јасно од предлог одлуката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседател на Управен одбор на ТЕ-ТО, стечајна судијка и нотарка заработија кривична пријава од Управата за финансиска полиција, бидејќи постои сомнеж дека ...
| | веќе видена | слични

Од што „Макпетрол“ направи 28,5 милиони евра, а не е продажба на горива? „Макпетрол“ со своите над 120 бензински пумпи е голем малопродажен ланец со уште ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција поднесе кривични пријави до Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал за неколкумина менаџери, нотарката и ...
| | веќе видена | слични

Најавената мерка за поврат на данокот на додадена вредност е повеќе популистичка отколку мерка со која евентуално ќе се постигне целта - намалување на сивата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 575 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 269 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во отвореното студио на 24 анализа, портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Игор Јанушев и Мухамед Зекири дебатираа за датумот за изборите. Јанушев смета дека СДСМ ...
сите 514 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со колкава дивиденда ќе ги израдува своите акционери „Витаминка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: