Кои се највлијателните луѓе во македонскиот шоу-бизнис?

Ако во светот, во музичката индустрија владеат големите дискографски компании, кај нас таа привилегија ја имаат одредени поедници. Во Македонија малку се оние кои навистина живеат од музиката ама сепак некои од создавање музика и менаџирање на пејачи, а други преку организација на квалитетни концерти и настани можат да се пофалат дека веќе подолго време ја владеат нашата музичка сцена. И кога велиме долго време навистина и мислиме така. Еве на пример - во 2008. година неделниот весник „Глобус“ направи истражување за 10-те највлијателни луѓе во македонскиот шоу-бизнис. Тогаш на листата се најдоа „Авалон“, Иво Јанковски, Калиопи, Љиља Петровиќ и уште некои. Денес ние го правиме истото, прашувајќи дел од новинарите чија работа е секојдневно да пишуваат за нашите ѕвезди. Во овие 4 години горе долу листата на највлијателните луѓе во македонскиот шоу-бизнис е иста. Ама затоа пак се променила една работа. Правејќи се сами ѕвезди или пак некој пејач, овие луѓе забораваат до каде им е границата, односно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 414 | | | веќе видена

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 414 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

Сашо Мијалков кој синоќа беше притворен и спроведен во затворот Шутка, денеска има судско рочиште во предметот „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално ...
сите 414 | | | веќе видена

Унгарскиот политички аналитичар Андраш Рац од „Политикал Капитал“ во интервју за „Евроњуз“ изјави дека нема докази дека животот на Никола Груевски е под закана ...
сите 177 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочиште за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина -Таргет“ за незаконското следење на ...
сите 129 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се највлијателните луѓе во македонскиот шоу-бизнис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: