Трап ја засилува голманската позиција во Ливерпул

Ливерпул ги почнува активностите за зимскиот преоден рок.Решавањето на проблемите во одбраната се приоритет за менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во јануарскиот преоден рок. Една од првите задачи во зимскиот трансфер период е ангажирање на голман, а прв на листата на потенцијални засилувања е чуварот на мрежата на Пари Сен Жермен, Кевин Трап. Германскиот голман во моментов е во втор план кај тренерот Унаи Емери и се очекува тој да ја напушти екипата, а покрај Ливерпул за Трап е заинтересиран и минхенски Баерн.
| | веќе видена | слични
4 копии

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази задоволство од победата над Барнли и успешниот почеток на новата година. „Црвените“ одиграа два натпревара во рок од 48 часа и освоија максимални шест бода. - Завршивме огромна работа. Победивме два натпревара во краток период. Што се однесува до тоа дали заслужуваме победа над Барнли, не ми е гајле. Најважно е што ги освоивме бодовите, истакна Клоп. Германскиот фудбалски стручњак се осврна и на пласманот на табелата во Премиер лигата. - Во моментов сме четврти. Полека се доближуваме до водечките екипи. Ќе се обидеме да ја намалуваме разликата и ако може да направиме прогрес, рече предводникот на Ливерпул.
| | веќе видена | слични

Раководството на минхенски Баерн се повлече од намерата да го ангажира менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп. Челниците на Баварците се во интензивна потрага по нов тренер, кој би ја предводел екипата на подолг рок и би го заменил краткорочното решение, Јуп Хејнкес, кој најави дека на клупата на германскиот тим ќе седи до крајот на сезоната. Сигнал за повлекувањето од трката беше фактот што Клоп уште во јануарскиот преоден рок почна да ја формира екипата за следната сезона како и неговите најави дека нема намера да си замине од Енфилд Роуд. Клоп беше еден од кандидатите кои високо котираа на листата на можни наследници на Хајнкес и сега ќе мора да бараат ново решение за тренерската функција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Напаѓачот на Ливерпул, Даниел Стaриџ, нема многу среќа со повредите. Стaриџ пред два месеци се врати на фудбалските терени и успеа да постигне неколку голови иако има скромна минутажа во Ливерпул. Но, повторно се повреди и сега го чека нова пауза иако од почетокот на декември нема одиграно ниедна минута. Тој прво пропушти неколку натпревари поради болест, а откако оздраве следуваше нов малер, се повреди на еден од тренинзите и се уште е неизвесно кога ќе се врати повторно на терен. Многу е веројатно дека Стариџ во текот на јануарскиот преоден рок ќе си замине од „Енфилд“, во клуб каде би добивал поголема минутажа и би имал шанса да се бори за место во англиската репрезентација за претстојниот мундијал.
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Трагичната загуба на Шабан Шаулиќ е голема мистерија за Германското обвинителство, кое донело одлука детално да се испита целиот случај. Според законитево ...
сите 196 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трап ја засилува голманската позиција во Ливерпул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: