Кинези на Балканот ќе прават стадион вреден 105 милиони евра

Кинезите во Хрватска сакаат да изградат уште еден стадион овој пат во Горица. Градоначалникот на Горица, Дражен Баришиќ , претседателот на ХНК Горица и ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот италијански првак Јувентус вечерва објави дека 95 проценти од сезонските билети биле обновени од страна на навивачите, но преостанатите нема да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пресот на обвинителката Ленче Ристоска беше нималку грациозен, а уште помалку доследен во споредба со славните прес-конференции каде театрално ги изведуваа и ...
сите 262 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинези на Балканот ќе прават стадион вреден 105 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: