Кина: Да не ја отвораме „Пандорината кутија“ на Блискиот Исток


3 копии
2 копии
2 копии
7 копии

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска изјави дека неговата земја нема да води војна против ниту една држава. Неговата изјава уследи еден ден откако САД ...
| | веќе видена | слични

САД ќе испратат околу илјада војници и воена опрема на Блискиот Исток како одговор на „заканата“ од Иран, изјавија синоќа од Пентагон. -Одобрив префрлање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранскиот нуклеарен договор би можел да се распадне веќе овој месец, со оглед на тоа што Иран најави дека во рок од 10 дена ќе го стартува производството на ...
| | веќе видена | слични

Претставници на кинеската влада предупредуваат дека светот не треба да отвора „пандорина кутија“ во Блискиот Исток, осудувајќи го притисокот што САД го вршат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Да не ја отвораме „Пандорината кутија“ на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: