Пекинг: Трговскиот договор е возможен само со компромиси од страна на САД и Кина


Кина и САД треба да направат компромиси во трговските преговори, изјави кинескиот заменик-министерот за трговија Ванг Шоун пред долгоочекуваните разговори меѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Економскиот советник на Белата куќа Лери Кадлоу изјави дека повторното отворање на трговските преговори на САД и Кина е голема работа, но дека засега нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека било постигнато многу во трговските преговори со рускиот претседател, Владимир Путин.„Имавме одличен состанок. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот престедател Доналд Трамп потврди во Осака дека нема да има воведување нови санкции против Кина „барем засега“, имајќи предвид дека двете страни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кина и САД се вратија на „вистинскиот пат“ кон постигнување трговски договор, изјави денеска американскиот претседател Доналд Трамп по состанокот со кинескиот ...
| | веќе видена | слични

Трговскиот конфликт помеѓу САД и Кина им штети не само на двете најголеми економии, туку и на остатокот од светот. Сега претседателите Трамп и Ши се договорија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 600 | | | веќе видена

Ќе се дефинираат ли моделите за стартот на новата учебна година? И денеска остануваат многу прашања отворени за кои ќе разговараат претставниците на ...
сите 282 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 116 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг: Трговскиот договор е возможен само со компромиси од страна на САД и Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: