КИНЕЗИТЕ ЛУТИ НА САД: Престанете со непримерните мерки кон нашите компании!

Кинеската влада бара САД да прекине со „непримерните“ акции против кинеските компании, истакнал денеска заменикот на кинескиот министер за трговија, Ванг ...
| | веќе видена | слични

Интел уште му продава на Хуавеи, Микрон уште му продава на Хуавеи, а во меѓувреме ништо не е сменето околу американската одлука дека Хуавеи е закана за ...
| | веќе видена | слични

Американските компании лесно ја заобиколуваат забраната за соработка со кинескиот телекомуникациски гинант „Хуавеи“ на администрацијата на претседателот Доналд ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Судиите се согласиле дека вековниот закон за забрана на т.н. непристојни или неморални трговски марки е неуставен Врховниот суд на САД донесе одлука спротивна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 600 | | | веќе видена

Ќе се дефинираат ли моделите за стартот на новата учебна година? И денеска остануваат многу прашања отворени за кои ќе разговараат претставниците на ...
сите 282 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 116 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КИНЕЗИТЕ ЛУТИ НА САД: Престанете со непримерните мерки кон нашите компании!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: