Чигарини даде маестрален гол од центар, но џабе се изрдува! (ВИДЕО)

2 копии

Со натпреварот меѓу Калјари и Фиорентина беше отворено 28-то коло во Серија А, пресметка која дефинитивно ни го понуди и најчудниот момент во сезоната на ...
| | веќе видена | слични

Фиорентина и Лацио одиграа 1-1 на „Артемио Франки“ и се уште ги чуваат европските соништа за следната сезона. „Лацијалите“ поведоа со голот на Чиро Имобиле во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 136 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО –ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара од претседателот на СДСМ да се изјасни во врска со предвремените парламентарни избори. Премиерот Заев ...
сите 99 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чигарини даде маестрален гол од центар, но џабе се изрдува! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: