Културно-забавна - Жешко лето за Јоце Панов

Пејачот Јоце Панов вчера на пладне во Скопје го промовираше спотот за својот актуелен сингл „Да, јас сум тој“, во македонска варијанта, и „Нико те неќе вољети тако“, наслов на песната за српската верзија. Тој ќе настапи на „Сунчане скале“ во Херцег Нови, со песната „Теби није стало“. Оваа песна ќе ја отпее на главната фестивалска вечер, насловена „Пјесма љета“, која ќе се одржи на петти јули. Музиката и аранжманот на оваа тема се дело на Миро Буљан, додека текстот го напиша Соња Буљан. Талентираниот пејач во Будва и во Херцег Нови планира да снима спот за оваа песна, а таму ќе го промовира и новото видео за „Да, јас сум тој“.
| | веќе видена | слични

Една музика, а две нумери. Јоце Панов си направи своја македонска верзија на југословенската евровизиска нумера „Нико те никад нече волети тако“, насловена „Да, јас сум тој“. А и истоимената песна од 1981. година си доби и своја преработка од овој млад изведувач, кој во тоа време дури не бил ни роден. На вчерашната промоција на спотовите за овие две нумери, не успеавме да го видиме оној на македонката верзија. „Не можевме да стигнеме со спотот за македонската верзија насловена „Јас сум тој“, но го промовираме и спотот за „Вештице“ која излезе во етер пред околу еден месец“. Но, затоа пак вредеше да се види спотот за преработката на српско-хрватската верзија на „Нико те никад нече волети тако“. „Идејата за препев на оваа нумера е на тимот од Загреб со кој работам моментално, а зад македонската верзија стојат Кире Костов, композитор Весна Малинова“. Јоце го најави и новиот албум кој треба да излезе во септември, повторно во две верзија македонска и српско-хрватска. И не само тоа, Јоце периодов очигледно си ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Жешко лето за Јоце Панов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: