Советот на Општината од втор пат го усвои годишниот план за вработување во „Павлина Велјанова“

30.05.2018 По неизгласувањето на претходната седница на Советот на Општина Кочани, по неполн месец од тогаш, на денешната седница советниците го усвоија ...
| | веќе видена | слични

Постојани навреди, дофрлувања, недолични политички квлификации, некултурно однесување, повреда на процедурите е сликата за работата на Љубица Јанчева која е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на Општината од втор пат го усвои годишниот план за вработување во „Павлина Велјанова“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: