iPad 3 пристигнува во февруари?

Ако се суди според пишувањата на некои азиски медиуми, Apple во февруари ќе ја презентира третата генерација на ултра популарниот iPad, а истиот во продажба би требало да се најде во март. Јапонскиот интернет сајт Macotakara тврди дека добил информација за датумот на лансирање на третиот по ред iPad од американски извори, но и од доставувачите на компоненти за истиот од Азија. Наводно, по завршување на прославувањето на влезот во новата кинеска година (што ги забавило планираните рокови за достава на компонентите) се очекува Sharp и LG да започнат со испораката на околу 7 милиони QXGA екрани од 9,7 инчи, а истовремено нарачката на компонентите кои се вградуваат во iPad "двојката" биле значително намалени. Ова се наводно новите компоненти за iPad...
| | веќе видена | слични

Останато

До унгарското Министерство за правда деновиве ќе биде доставено барањето со целокупната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 64 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 204 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

iPad 3 пристигнува во февруари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: