Интервју со Шон Тејл – Човекот од ТВ серијата „Корпорација“

Продукциската куќа на Мет Дејмон и на Бен Афлек ја создаде новата научно-фантастична серија „Корпорација“ (Incorporated), драма што се одвива во црната корпоративна иднина која ја пишуваат Дејвид и Алекс Пастор („Епидемија“).Главниот лик во приказната е Бен Ларсон (Шон Тејл), менаџер кој мора да го промени идентитетот за да навлезе во светот на корпорациите. Големите компании го промениле системот и горе-долу ги истиснале сите други играчи од светот на политиката и економијата, а Бен прави очајнички чекор за да ја спаси жената што ја љуби.Во продолжение го читаме интервјуто со актерот Шон Тејл.Британец сте, ве гледавме во „Скинери“ и имате искуство и на британската и на американската телевизија. Која е разликата помеѓу работата во Англија и во САД?Храната. Во Англија имате мала шведска маса на која сите чекаат во ред, а попладне добивате сендвичи. Во Америка имате постојано достапна храна, ве хранат по цел ден. Готват нонстоп. Во Англија во 17 часот добивате бисквит, ако имате среќа. Во Америка можам да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 223 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Шон Тејл – Човекот од ТВ серијата „Корпорација“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: