„Македонија е грчка“- портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис


7 копии

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Парламентот на Грција, Никос Вуцис е оптимист дека грчкиот народ со текот на времето ќе ја сфати корисноста на Договорот од Преспа. Во ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за првата програма на грчкото државно радио, Вуцис се осврна и на решението меѓу двете земји, јави дописничката на МИА од Атина. -Многу сум ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Процесот на преговори со решението е знак на самодовербата на двете земји и двата народи, победа на надежта над другите емоции и победа на лидерството над ...
| | веќе видена | слични

На покана на поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска учествуваше на меѓународната ...
| | веќе видена | слични

На покана на поранешниот министер за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, денес, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата се одржа  по повод одбележување на дваесет годишнина од основањето на одделот за меѓународни и европски студии на Универзитетот во Пиреас.На ...
| | веќе видена | слични

Димитров се огласи на Фејсбук по средбата со Вуцис. - Средба со претседателот на Парламентот во Атина, Никос Вуцис. Зборувавме за иднината, за формирање групи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева не се враќа во „Шутка“, туку останува на испитувања во приватната клиника „Жан Митрев“. Анализите покажале срцеви аномалии за кои се потребни ...
сите 474 | | | веќе видена

УЈП стокми кривични пријави за Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски и за продукцијата „Томато“, каде беше сместена телевизијата „1ТВ“. Телевизијата на ...
сите 396 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 355 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонија е грчка“- портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: