Имаш инспиративна приказна која вреди да се раскаже? Сподели ја со нас.

Имаш животна приказна која вреди да се раскаже? Твојот животен пат е поинаков од другите? Работиш во компанија која ги почитува вработените и вложува во нив? ...
| | веќе видена | слични

Сиромав човек го прашал Буда: -Зошто сум толку сиромашен? Буда: -Не си научил да даваш. Сирмоавиот:- Како може да давам кога немам што да дадам? Буда: Имап ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 119 | | | веќе видена

Медиумите последните денови брујат за врската помеѓу Душко Тошиќ и манекенката Софија Милошевиќ. Последната вест е дек и купил карта за Кина за да го посети, ...
сите 207 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 205 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имаш инспиративна приказна која вреди да се раскаже? Сподели ја со нас.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: