Први официјални фотографии од новиот Hyundai Santa Fe


Сподели! ;) Големиот SUV на Hyundai влегува во својата најнова генерација – а ние ви ги пренесуваме првите официјални фотографии пред официјалната премиера. По долго најавување, Hyundai ги објави првите официјални фотографии од својот нов голем SUV. Новата генерација доаѓа со целосно нов дизајн и воопшто не наликува на претходната генерација – всушност, новиот Santa Fe наликува на помалиот SUV на Hyundai – малата Kona. На предниот дел доминира маска на ладилникот која потсеќа на онаа кај новиот i30, а околу неа се поставени светла кои наликуваат на оние кај Kona. Немаме фотографии од задниот дел, но страничните површини ги дефинираат чисти и јасни линии. Целосно е нова и кабината – па можеме да забележиме нови инструменти, нов централно-поставен мултимедијален уред и по она што можеме да забележиме – висококвалитетни материјали. Интересно – изгледа како и панелот со инструменти пред возачот да е целосно-дигитален. На домашниот пазар, новиот Santa Fe ќе се нуди со неколку различни турбо-бензински и турбодизел ...
| | веќе видена | слични

Електричната верзија на овој мал SUV модел ќе биде претставена на 27 февруари. Hyundai Kona на електро погон ќе има онлајн презентација неколку дена пред почетокот на саемот на автомобили во Женева, каде автомобилот ќе и биде прикажан на тамошната публика. Произведувачот воочи премиерата објави „тизер“ фотографија, која сепак не открива многу околу надворешноста на возилото, но соопштен е многу важен детаљ – податок околу автономијата во возењето. Како што тврдат од корејската компанија, Kona Electric ќе биде достапна во две верзии кои ќе се разликуваат по сила, а посилниот од двата агрегата ќе биде „еден од најсилните електрични мотори во современите автомобили на струја кои можат да се најдат на моменталниот пазар“. Од Hyundai тврдат дека електричната Kona ќе може да помине и до 470 километри со полни батерии (според новиот WLTP тест стандард), што исто така е еден од најдобрите резултати кога станува збор за актуелните електрични автомобили. Повеќе детали ќе бидат познати на 27 февруари, а после светската ...
| | веќе видена | слични

Популарниот корејски автомобилски бренд Hyundai се подготвува да лансира два нискобуџетни електрични автомобили. Еден од нив ќе биде еко-пријателска верзија на кросоверот Kona, а друг – седан базиран на популарниот модел Solaris, која ќе се вика Xcent. Двата автомобили ќе се појават на индискиот пазар во 2019 година. Засега нема информација дали моделите во брзо време ќе бидат презентирани и во Европа.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека сака да ја подели наградата што ја доби во Минхен со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први официјални фотографии од новиот Hyundai Santa Fe

Од:
До кого (е-маил):
Порака: