Хулио Иглесијас стана татко на 75 години – „малиот“ има 43 години


Шпанскиот суд во средата донесе одлука дека Хулио Иглесијас e татко на 43-годишен маж, решавајчи го триесетгодишниот спор за утврдување на татковство, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот пејач Хулио Иглесијас во осмата деценија од животот го загуби судскиот спор, во кој е докажано дека има вонбрачен син.По 30 години, шпанскиот суд ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот суд донесе пресуда во која се утврдува дека 43-годишниот Хавиер Санчез Санто е биолошки син на пејачот Хулио Иглесијас, односно полубрат на Енрике. ...
| | веќе видена | слични

Поранешната балерина Марија Едита Сантос ја доби тридецениската правна битка и докажа дека шпанскиот пејач и текстописец Хулио Иглесијас е биолошки татко на ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот суд во средата пресудил дека Хулио Инглесијас, бил татко на 43-годишен маж, со што го решил 30-годишниот стар спор на утврдување на татковството, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 205 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 142 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хулио Иглесијас стана татко на 75 години – „малиот“ има 43 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: