Повик: „Ајде“ да пресечеме лента на оградите на Владата

Платформата „Ајде“ денеска во 13 часот повикува на сечење лента на оградите на Владата, ама, како што во иронија велат, за да ви биде издадена потврда за влез треба да ни доставите список од најмалку 15 ваши роднини, пријатели и колеги. „Почитувани сестри и браќа, Ве известуваме дека утре (сабота), 12 септември, 2015 година, со почеток во 13 часот, ќе имате можност да присуствувате на спектакуларното сечење лента на новата ограда на Владата на Република Македонија. За да учествувате на настанот и за да ви биде издадена потврда за влез, треба на „лице место“ пред Владата, да ни доставите список од најмалку 15 ваши роднини, пријатели и колеги. Не ја пропуштајте извонредната можност да пресечете лента и да се оградите од скапоцената владина ограда! АЈДЕ заедно да ги славиме нашите големи дела и успеси! Македонија оградена и вечна! За Македонија напреТ! Важно се (о)гради!“, се вели во козерискиот повик потпишан со „О.К. Миле ми текна од Прилеп“.
| | веќе видена | слични

Активистите на граѓанската иницијатива „Ајде“ денеска спектакуларно „ја сечат црвената лента“” на новата зграда на Владата на Македонија.„Дојдете сите да „пресечеме лента“ на оградите на Владата, ама за да ви биде издадена потврда за влез треба да ни доставите список од најмалку 15 ваши роднини, пријатели и колеги“, порачаа активистите во сатиричниот повик за собирањето пред Владата, каде ќе упатат и критики за најновиот потег на власта на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.„Почитувани сестри и браќа,Ве известуваме дека на 12 септември, 2015 година, со почеток во 13 часот, ќе имате можност да присуствувате на спектакуларното сечење лента на новата ограда на Владата на Република Македонија.За да учествувате на настанот и за да ви биде издадена потврда за влез, треба на „лице место“ пред Владата, да ни доставите список од најмалку 15 ваши роднини, пријатели и колеги.Не ја пропуштајте извонредната можност да пресечете лента и да се оградите од скапоцената владина ограда!АЈДЕ заедно да ги славиме нашите големи дела и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повик: „Ајде“ да пресечеме лента на оградите на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: