Како ќе изгледа новиот студентски дом `Тодор Александров` ќе се знае по 15 мај

Во Општина Карпош, на булеварот "Илинден", на потегот од тениското игралиште "АБЦ" до раскрсницата со булеварот "8 Септември" ќе се гради нов студентски дом. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 253 | | | веќе видена

Голем гест на Лука Дињ, левиот бек на Барселона без страв веднаш истрчал на улица по терористичкиот напад на Ла Рамбла за да им помогне на повреденитеМинатата ...
сите 581 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе изгледа новиот студентски дом `Тодор Александров` ќе се знае по 15 мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: