Пронајдена малолетната девојка од струшко која беше пријавена за исчезната

Струга, 11. јули 2019 (ИНПРЕС) – На 10-ти јули 2019 година, полициски службеници ја пронашле малолетната девојка од струшко село за која на 9-ти овој месец, во ...
| | веќе видена | слични

Струга, 17. јули 2019 (ИНПРЕС) – На 17-ти јули 2019 година, во периодот од 02:00 до 08:00 часот на подрачјето на струшките села Франгово, Мали Влај и Вишни, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на подрачјето на селата Франгово, Мали Влај и Вишни, Струшко, Регионалниот центар за гранични работи – запад спровел акциска контрола за откривање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден ...
сите 795 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 147 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдена малолетната девојка од струшко која беше пријавена за исчезната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: