Заврши јавниот конкурс за најголем придонес во заштитата на животната средина, ова се победниците

3 копии

Градот Скопје ги избра најдобрите на јавниот конкурс за избор на најеколошка компанија, најголем придонес во областа на заштитата на животната средина, ...
| | веќе видена | слични

Годишната награда „Св.Наум Охридски“, која Лекарската комора на Македонија ја доделува за особени остварувања во областа на здравството, отиде во рацете на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кралот на народната музика, кој што загина во сообраќајна несреќа во германија, беше австриски осигуреник, а неговата сопруга од осигурителната компанија ќе ...
сите 285 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 457 | | | веќе видена

На премиерот му треба уште една седмица за да одлучи кој ќе биде консензуален кандидат за претседател. Тој е оптимист дека пред конгресот на СДСМ што ќе се ...
сите 222 | | | веќе видена

Собраниската комисија за мандатно-имунитетни прашања со 4 спрема 4 гласа, не изгласа да му предложи на Собранието да му се симне пратеничкиот имунитет на ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши јавниот конкурс за најголем придонес во заштитата на животната средина, ова се победниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: