Google со итни пораки ќе ги предупредува корисниците за катастрофи

2 копии
2 копии

Google отпуштиле инжинер кој што напишал документ и се обидел „да им појасни“ на своите колеги дека мажите имаат поголема желба за постигнување на статус во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од уапсените припадници на џихадистичката ќелија што изврши терористички напад во Барселона, минатата недела, изјавил на сослушувањето дека прославената ...
сите 651 | | | веќе видена

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 250 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google со итни пораки ќе ги предупредува корисниците за катастрофи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: