Јован Куцин acoustic trio вечерва во Shilla во рамките на „Културолошка иницијатива 5 до 12“

Охрид, 11. јули 2019 (ИНПРЕС) – Продолжуваат настаните од првото издание на „Културолошка иницијатива 5 до 12“, алтернативно културно лето во Охрид. Во кафе ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. јули 2019 (ИНПРЕС) – Продолжуваат активностите од богатата програма на алтернативното културно лето во Охрид, „Културолошка иницијатива 5 до 12“. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. јули 2019 (ИНПРЕС) – Пред бројни гости, како дел од алтернативното културно лето во Охрид, „Културолошка иницијатива 5 до 12“ синоќа во кафе барот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. јули 2019 (ИНПРЕС) – Утревечер ќе биде промовирана песнарката „Охридски музички бисерник“, а ќе се одржи и Jam session, во чест на младиот охридски ...
| | веќе видена | слични

Оваа година за прв пат се одржува алтернативно културно лето во Охрид, кое е во организација на Kултуролошката иницијатива „5 до 12“. Идејата доаѓа од ...
| | веќе видена | слични

Ансамбал „Билјана“ организира промоција на песнарката „Охридски Музички Бисерник - староградски песни“ чест на прерано починатиот Андреј Лаброски, кој беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 253 | | | веќе видена

Угостителите во нашите најголеми летни туристички центри Охрид и Струга велат дека ќе биде тешко да се работи во вакви услови. Некои од кафулињата и ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 226 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 208 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јован Куцин acoustic trio вечерва во Shilla во рамките на „Културолошка иницијатива 5 до 12“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: