Фелпс се мотивираше со рап

Мајкл Фелпс доминираше на Олимписките игри во Рио каде стигна до 28. медал. Пред една трка имаше интересен и лут израз на лицето, а гостувајќи на доделувањето на МТВ наградите, американскиот пливач откри која песна ја слушал. „Не постои рапер кој повеќе ме инспирира од Future“, рече Фелпс и откри дека песната што ја слушал е Stick Talk.
| | веќе видена | слични

Американскиот пливач Мајкл Фелпс изјави дека не му е пријатно да го гледа својот колега од репрезентацијата на САД, Рајан Лохти како минува низ оваа тешка ситуација. Лохти е обвинет за лажно сведочење за грабеж, кој по првичните негови зборови се случил за време на Олимпијадата во Рио де Женеиро. Потоа се покажа дека ваков инцидент немало. – Секогаш е тешко да видиш пријател и колега во таква тешка ситуација. Знам како му е, јас исто така бев во слична ситуација. Се надеваме дека ќе излезе од ситуацијата како подобар човек. Неколку пати разговарав со него. Мислам дека тој разбра многу работи. Ќе успее да го надмине ова, изјави Мајкл Фелпс. Познатиот пливач, рекордер по признанија од Олимписки игри, беше уапсен поради возење во пијана состојба, а подоцна и казнет за пушење марихуана.
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 100 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 179 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фелпс се мотивираше со рап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: