Деколтето на данската принцеза предизвика „скандал“ (видео)

Пенти Арајарви, „првиот господин на Финска“, односно сопруг на претседателката на Финска беше фатен во „незгодна ситуација“ со данската принцеза Мари, за време на официјалната вечера организирана од страна на нејзината свекрва, данската кралица Маргарет. И додека сите со внимание следеле еден од многу говори на официјалните лица таа вечер, Арајарви мислел дека деколтето на 43 годишната принцеза е многу поинтересно. Освен што данските медиуми веднаш направија голем скандал од целиот настан, 63 годишниот Арајарви ќе мора да ѝ објасни на својата сопруга Тарја Халонен што всушност правел таа вечер... Рака на срце, принцезата носеше и прекрасен накит, па можеби тоа би бил добар изговор?
| | веќе видена | слични

Пенти Арајарви, сопругот на финската претседателка Тарја Ханонен, е снимем како гледа во деколтето на данската принцеза Мери, на вечера која ја организираше нејзината свекрва, данската кралица Маргарета Додека сите гледаа кон еден од гостите кој држеше говор, погледот на господинот Арајарви заталка во вратот и градите на 43-годишната принцеза. Кога принцезата се сврте кон него, тој го тргна погледот глумејќи дека импресионирано го разгледува таванот на палатата Амелиенборг во Копенхаген, а таа со раката го покри своето деколте.
| | веќе видена | слични

ВИДЕO:Мажот на претседателката ужива во цицките на принцезата Данската принцеза Мери „жив“ го фати сопругот на финската претседателка како со поглед ги „милува“ нејзините гради, на прием во кралската палата Амелиенборг во Копенхаген. Пенти Арајарви уживаше во деколтето на принцезата, додека гостите слушаа некој од говорницте на кралскиот прием.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 308 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 85 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 170 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деколтето на данската принцеза предизвика „скандал“ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: