Во Кичево се одржа Отворениот ден на мултикултурализмот

2 копии

Вчера попладне во Кичево, по шести пат, се одржа Отворениот ден на мултикултурализмот. Многубројните присутни можеа да проследат културно- уметничка програма ...
| | веќе видена | слични

Отворениот ден на мултикултурализмот, кој го организираат здружението на граѓани „Вредит да си од Кичево“, општината Кичево и центарот за култура „Кочо Рацин“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 245 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кичево се одржа Отворениот ден на мултикултурализмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: