Одлични варијации на плетенката со 4 прамени

Плетенката со четири прамени изгледа одлично, па се одлучивме да побараме некои нејзини варијации. Таа изгледа одлично направена на страна и прицврстена со шноли на половина пуштена коса. Нејзиниот нерегуларен изглед ќе ви даде посебен шарм. Откако научивме како се плете плетенка во плетенка , ајде да ги погледнеме сите верзии на плетнеката со 4 прамени. Земете два еднакви прамени од вашата коса, а потоа поделете ги на по два дела. За полесно да ви ја објасниме оваа плетенка, замислете го секој прамен како одделна секција со броеви од 1 до 4 од лево кон десно. Префрлете ја 2 преку 1 (десно преку лево) и 4 преку 3 (повторно десно преку лево), а потоа префрлете ја 1 преку 4 во центарот (тоа е лево преку десно со двете нови средни секции). Правете го ова до крајот на косата, врзете со ластиче и прицврстете го крајот со црни шноли под преостанатиот дел до косата. Запомнете го начинот така што на глас ќе си повторувате десно преку лево, десно преку лево, па лево преку десно. Земете два еднакви прамени од вашата ...
| | веќе видена | слични

Сакате да си направите фризура со кадрици, а времето ви е кусо, еве како тоа да го направите дома. Потребни ви се црни шноли, фен и лак за коса. Прамените од коса намотајте ги на прстите, зацврстете и загрејте со фенот. За два часа ќе имате супер фризура 1.Намокрете ја косата 2.Земете прамен од косата и намотајте ја околу прстот 3.Прицврстете го праменот со шнолите во облик на круг 4. Постапката повторете ја со остатокот од косата 5. Испрскајте ја косата со лак и загрејте ја со фен 6. После два часа, извадете ги шнолите, а косата расчешлајте ја со помош на прстите Ефектот ќе биде уште подобар, ако преспиете со намотаните прамени. Кога изутрината ќе ги извадите шнолите, ќе бидете изненадени од резултатот.
| | веќе видена | слични

Истражувањата велат дека најголем број жени во светот имаат смеѓа коса, а иако по правило, е најлесна за одржување, и таа може да делува запуштено и да го изгуби сјајот. Ви претставуваме супер совети за нега на кафеава коса... 1.Набавете си шампон за смеѓа коса Без оглед на тоа дали ја фарбате или не косата, шампонот за смеѓа коса е супер затоа што ви пружа сјај и додатна боја. Ви советуваме да го користите со хидратантен регенератор кој на косата ќе и обезбеди влага. 2.Одржувајте ја нијасата Еднаш кога ќе ја најдете идеалната боја, допуштете косата да се одмори и неколку месеци фарбајте го само изрстокот. Косата ќе изгледа убаво и здраво затоа што нема да биде претерано изложена на хемикалии. 3.Ослободете се од зелениот отсјај Ако често пливате во базен, можно е да имате зелен отсјај. Ослободете се од него со мешавина од малку вода во која ќе додадете 2 аспирина и сок од половина лимон. 4.Сув шампон за смеѓа коса Наместо класичниот, набавете си сув шампон за смеѓа коса. Ќе ве спаси во итни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој рецепт ја регенерира косата од корен до краевите и делува кај сите типови коса. Потребно е само да ги следите овие девет чекори. Масажата на главата е многу важна во овој процес. На чиста шампонирана коса ставете крпа за да ја засуши косата, потоа масирајте ја кожата на главата со дестилиран оцет 15 минути. Енергично тријте со врвовите од прстите. Потребно ви е приближно една шолја оцет. Немојте да плакнете. По масажата, земете лажица масло од рузмарин (кое инаку се користи за подобрување на растот на косата) и масирајте ја главата. Ако имате густа коса, додајте уште една лажица масло од рузмарин. Докажано е дека маслото од рузмарин ги стимулира фоликулите на косата, па ако фоликулите се здрави, ќе биде здрава и косата. Сè уште немојте да ја плакнете косата! Откако сте го измасирале коренот на косата и сте ја подобриле циркулацијата, земете кокосово масло и намачкајте ги рацете. Нежно нанесете го кокосовото масло со рацете од краевите кон коренот на косата, но не до самиот корен, туку некои 5 ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 43 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлични варијации на плетенката со 4 прамени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: