Со превод на сербски – ZAZ – Je Veux! Видео!


Моќен текст за сите оние што не се по материјалното! Такви сме малкумина, ама колку сме? Толку сме! Токму сме! Мора некој да пружа отпор на ова конзумеризмов и факинг капитализам! Не ги сакам вашите пари, мене ми треба Љубов, Радост, Добра воља … Се фантастик!
| | веќе видена | слични

Топлите денови се пред нас, како и лесната облека и сандалите. А од сандалите се надѕираат вашите убаво-негувани стапала. Колку и да се дотераме, ако на петицата се гледа тврда, неуредна и испукана кожа, тоа ја открива нашата негрижа кон себе. Негуваните стапала зборуваат многу за нас самите, а тој „говор“ најдобро се гледа во текот на летото. Ако немате време за педикир, направете сами домашен третман на стапалата. Купка за нега на стапала За да ја направите купката потребни ви се само три состојки – 1 лажица глицерин, 1 лажица крупна морска сол, 2 лажици сок од лимон. Наполнете леѓен со топла вода, околу два сантиметри водата треба да ги покрива стапалата. Потоа додадете ја морската сол, лимоновиот сок и глицеринот и се добро измешајте. Во купката ставете ги нозете и така држете ги 20 минути до половина час. Потоа со турпија за пети или камен за пети добро истријте ги петиците. Сега вашите стапала ќе бидат подготвени за маска за нега. Маска за нега на стапала За да ја направите маската потребни се – 1 ...
| | веќе видена | слични

Овие лепливи табани се идеални за секој кој не сака да носи сандали на плажа, а сака да трча по песокот без да си ги изгори нозете. Се разбира апостолките се иста така солидно решение, но не секој сака да си исонча танга на неговите стапала па, затоа, овие хипоалергенски стикери совршено ќе му одговараат. Овие дупли табани не се кинат, отпорни се на вода и не се лизгаат што ги прави идеални за секој ден. Достапни се во црна, розева и сина боја за да дозволат мала доза на индивидуалност во изборот.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со превод на сербски – ZAZ – Je Veux! Видео!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: