Од дилер до милијардерско богатство: ТОЈ е првиот хип-хоп милијардер


Цел свет зборува за погледот кој Бијонсе ѝ го упати на Никол Куран, сопругата на сопственикот на кошаркарскиот клуб „Warriors“, додека таа го анимирала ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на Џо Лакоба, сопственикот на кошаркарскиот клуб „Голден Стејт Вориорс“, Никол Куран, добила заканувачки пораки на нејзиниот „Твитер“ од страна на ...
| | веќе видена | слични

Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи вчеравечер уживаа во првиот ред на кошаркарскиот натпревар на Голден Стејт Вориорс и Торонто Рапторс. Двете ѕвезди го следеа ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од дилер до милијардерско богатство: ТОЈ е првиот хип-хоп милијардер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: