Димитров: Мојата земја денес е успешна приказна која треба да биде охрабрена и поддржана

6 копии

Работната посета на Берлин министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ја продолжи со учество на настан коорганизиран од страна на парламентарните групи ...
| | веќе видена | слични

Во Унијата на Европските Федералисти  членуваат пратеници од четири политички партии – ЦДУ/ЦСУ, Социјал-демократите, Зелените и Либералите. Зборувајќи како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Договорот претставува добра вест за целиот Регион и Европската Унија, и пример за тоа дека преку визионерско лидерство и јасна европска перспектива на Балканот ...
| | веќе видена | слични

И покрај тешката политичка ситуација во Европа денес, претстојните Европски избори, сите прашања кои се поврзани со тоа, едноставно го немаме луксузот да не ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Мојата земја денес, Северна Македонија, е успешна приказна која треба да биде охрабрена и поддржана ако сакаме да направиме разлика. Најголемата научена ...
| | веќе видена | слични

Најголемата научена лекција од сето ова е дека ние можеме да направиме разлика. Ова го истакна министерот за надворешни работи Никола Димитров во обраќањето ...
| | веќе видена | слични

За некои од аналитичарите ценкањето меѓу Франција и Германија околу тоа дали треба да ни се додели датум за преговори во јуни, повеќе зависи од исходот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Европската интеграција на земјата беше во фокусот на средбите што министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ги имаше со Михаел Рот, министер за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за Европа, нашиот пријател Михаел Рот, е еден од најголемите поддржувачи на европската трансформација на Балканот. Неговата поддршка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Арс Ламина ве поканува на промоција на новата едиција „Лесно читливи лектири“, што ќе се одржи на 21 мај 2019 (вторник) во локалот „Амбрела“ (Umbrella Lounge ...
сите 59 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Мојата земја денес е успешна приказна која треба да биде охрабрена и поддржана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: