Одличниот Димитриевски недоволен за поволен резултат на Синфин

Македонскиот ракометен интернационалец, Дарко Димитриевски игра одлично во дресот на Блендио Синфин во шпанската АСОБАЛ лига, но и овојпат неговата квалитетна ...
| | веќе видена | слични

Повремениот македонски репрезентативец, Дарко Димитриевски и Блендио Синфин славеа над Адемар Леон со 30-28 во претпоследниот меч за оваа сезона во АСОБАЛ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 376 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 277 | | | веќе видена

„Криминалот е заштитен знак на СДСМ, а криминалците си помагаат едни на други.Лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со ...
сите 215 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 218 | | | веќе видена

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер за македонскиот документарец „Медена земја“ напиша: „Колку совршен филм за овој ...
сите 141 | | | веќе видена

Богатата лепеза на игри е достапна за обложувачите и денес. Специјалот на Sport Life содржи два ракометни спектакли преку кои може да се дојде до добивка, ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одличниот Димитриевски недоволен за поволен резултат на Синфин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: