Димитриевски и Синфин го срушија Адемар Леон и ја прекинаа лошата резултатска серија


Повремениот македонски репрезентативец, Дарко Димитриевски и Блендио Синфин славеа над Адемар Леон со 30-28 во претпоследниот меч за оваа сезона во АСОБАЛ ...
| | веќе видена | слични

Maкедонскиот голман Столе Димитриевски иако неговиот Рајо Ваљекано испадна од првата шпанска лига, индивидуално не можеме да кажеме дека лошо бранеше. ...
| | веќе видена | слични

Столе Димитриевски во интервјуто за „Марка“ веднаш после завршувањето на шампионатот во „Ла Лига“ говореше околу неговата прва сезона во клубот, тимската и ...
| | веќе видена | слични

Мартин Мантовани доминираше на теренот на прошталниот натпревар на Уеска во Ла Лига против Леганес и постигна несекојдневен хет-трик. Ветеранот на 34-годишна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во емисијата "200" на Алсат М телевизија Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша соговорникот Бојан Маричиќ од СДСМ против кого протестираа членовите и ...
сите 153 | | | веќе видена

Мицкоски по налог на Груевски маршираше против правда, реагира СДСМ по каде Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва ...
сите 79 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Првиот пациент со коронавирус во Хрватска неколку дена пред откривање на оваа болест бил на стадионот „Сан Сиро“ во Милано следејќи го натпреварот помеѓу ...
сите 73 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски и Синфин го срушија Адемар Леон и ја прекинаа лошата резултатска серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: