Bershka – колекција за пролет / лето 2013

Најновата колекција на Bershka е дефинитивно една од најпопуларнте, меѓу многубројните модни брендови. Линијата е спакувана со различни стилови за различни вкусови и преференци, со етнички вибрации на класични бели и црни ансамбли. Кожа, шифон, тексас со асиметрични форми и прави линии, како и метални допири, капчиња, детали од столпчиња и скапоцени камења се клучните состојки на колекцијата на Bershka за пролет / лето 2013 год.Етикетата за оваа сезона ни нуди голем избор на облека како што се секси шорцеви, тенки фармерки, пастелни панталони, етнички печатени јакни, исечени блузи, стилски здолништа и многу примамливи додатоци.
| | веќе видена | слични

Diesel машката колекција за пролет и лето 2013 е спој од формален, војнички и лежерен стил. Како еден од омилените брендови меѓу машката популација, нивната кампања дава одлични предлози како на модерен начин да ги комбинирате вашите фармерки.
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 323 | | | веќе видена

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот на Европската Народна Партија, Жозеф Дол, даде јавна поддршка за кандидатот за претседател поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска - Давкова. ...
сите 180 | | | веќе видена

Како што најавивме веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосверата што значи дека и понатаму ќе има локална ...
сите 197 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Пробиштип и Карбинци, каде од жителите на овие општини побара масовна ...
сите 100 | | | веќе видена

Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
сите 178 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Bershka – колекција за пролет / лето 2013

Од:
До кого (е-маил):
Порака: