Диего исчезна!?

Тренерот на Волфсбург, Феликс Магат е бесен на ѕвездата на тимот Диего, кој исчезнал пред саботниот одлучувачки натпревар за опстанок во елитата против Хофенхајм... Пред натпреварот Магат му рекол на Диего дека нема да започне како стартер, па Бразилецот едноставно станал и си заминал. Германските меидуми пренесуваат дека дури и сега никој од неговите соиграчи не знае каде е тој. "Кога виде дека нема да биде стартер, Диего си замина. Такво нешто не сум видел во мојата кариера! Сите знаеме дека тој сакаше да игра и да придонесе за останувањето на тимот во елитата, но постапката е неприфатлива" - изјави Магат, кој дополни дека случајот Диего сега е правно прашање и мора да се најде пред органите и телата на ФИФА и УЕФА.
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 163 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диего исчезна!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: