Италијанец се `ожени` сам со себе

6 копии

Италијанецот Нело Руџиеро е првиот човек во светот кој склучи брак самиот со себе и отиде на "меден месец" во Египет, каде што, како што вели, стекнал нови интересни пријателства. "Јас не сакам никого повеќе од себе си", рече Италијанецот. Оваа луда идеја ја добил поради неговите родители, кои упорно сакале да го оженат и својот петти син. На крај тие со радост го прифатиле тој "брак". На својата "венчавка", што беше пренесувана и на телевизија, тој пристигнал на бел коњ, а гостите мислеле дека се работи за прослава на неговиот 40-ти роденден.
| | веќе видена | слични

Италијанецот Нело Руџиеро, човекот кој се ожени со самиот себе, се врати од медениот месец во Египет, каде што склопил интересни познанства. Тоа е прв сингл-брак во историјата на човештвото и овој човек бил дециден дека не му е потребна невеста за да се ожени. Тој при гостувањето на италијанското радио „Kузано кампус“ објаснил зошто се решил на ваквиот несекојдневен потег. - Општеството ме маргинализира. А јас не сакам никого повеќе од себеси – изјавил Нело. Според него до ваквата брачна одлука дошло сосема случајно. Бидејќи има четворица браќа и сите биле веќе оженети, родителите и од него очекувале дека еден ден и тој ќе се смири. Решил да им ја исполнил желбата и додека се живи да заплови во брачните води, но за промена се оженил самиот со себе. Неговата венчавка ја заинтригирала телевизиската шоу-програма „Шеф на церемонијата“, која му понудила да ја пренесува свеченоста. - Истото би го направил и да немаше камери и телевизии. Го направив тоа за своите родители - вели Нело.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијанец се `ожени` сам со себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: