„Крвавиот четврток“ и името - топ теми во неделниците


Груевски сосе обезбедувањето беше во Виена за време на упадот во Собранието, наредбата значи стигнала преку „Виена колинг“, пишува неделникот Фокус. Капитал ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кој го користел телефонот со кој е дадена наредбата за упад во Собранието на 27-ми април. Ова е само една од темите на вечерашното издание на емисијата Код на ...
| | веќе видена | слични

Според информации кои ги пренесе КОД дел од маскираните насилници од 27 Април ги добиле фантомките од поциски залихи. Дошло и до Вербален кавга на раб на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот ...
сите 401 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша рано утрово ( понеделник, 21 јануари, 2019) се врати во Белград, со ќерките Атина и Ника. Јелена на аеродромот Никола Тесла пристигнала во ...
сите 233 | | | веќе видена

Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
сите 209 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд за Законот за јазици, затоа што, како што велат, Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Крвавиот четврток“ и името - топ теми во неделниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: