Полицијата во Бугарија заплени оружје повеќе отколку што поседува специјалната единица

2 копии

Бугарските власти запленија голема количина оружје и муниција за време на полициски рации во Софија и во село во централниот дел од државата. Бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Бугарските власти запленија голема количина оружје и муниција за време на полициски рации во Софија и во село во централниот дел од државата. Бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 185 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Вака намалено загадување е срамно, ако било, како што пишува и како што регистрирале граѓаните, градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев - Градоначалник на ...
сите 23 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата во Бугарија заплени оружје повеќе отколку што поседува специјалната единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: