Скопјанец украл автомобил, оштетил неколку возила и прегазил полицајци

4 копии

Полицијата, вчера, околу 17 часот, на булеварот Александар Македонски го уапсила Н. Ќ. (36) од Скопје, осомничен за одземање патничко возило и предизвикување ...
| | веќе видена | слични

По полициската потера, вчера околу 17.00 часот на булеварот „Александар Македонски“ полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец украл автомобил па направил сообраќајка по полициската бркотница низ скопската населба Автокоманда. Полицијата вчера околу 17 часот на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Вчера околу 17.00 часот на булеварот „Александар Македонски“ полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица Гази Баба, Н.Ќ.(36) од ...
| | веќе видена | слични

Вистинска полициска потера се случувала вчера во Скопје откако Н.Ќ (36) одзел патничко возило при што предизвикал сообраќајна незгода и прегазил полицајци. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 36 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на британската дипломатија и некогашен градоначалник на Лондон, Борис Џонсон освои вчера најмногу гласови во вториот круг од изборите за нов ...
сите 95 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец украл автомобил, оштетил неколку возила и прегазил полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: