Британска пејачка болна од рак на усна шуплина доби нов јазик од ткиво од бутовите

На пејачката Џеј Астон (57) од британската поп група „Бакс физ“ пред неколку месеци и бил дијагностициран рак на усната шуплина што и го уништил јазикот. По ...
| | веќе видена | слични

Останато

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 47 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 65 | | | веќе видена

Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британска пејачка болна од рак на усна шуплина доби нов јазик од ткиво од бутовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: