Бошкоски: Вечерва ќе славиме победа

2 копии

„Убеден сум дека вечерва ќе славиме една голема победа за Македонија, голема победа за демократијата, голема победа од којашто граѓаните очекуваат многу“, изјави Љубе Бошкоски лидер на Обединети за Македонија Бошкоски денеска гласаше на избирачкото место во скопското основно училиште „Кочо Рацин“. „Пред се’ граѓаните очекуваат ада биде победен стравот што владее во државата, депресијата, невработеноста, и сите оние феномени што досега ги наметна досегашниот режим на господинот Груевски, за кој се убеден дека дефинитивно заминува од политичката сцена“, изјави Љубе Бошкоски носител на кандидатската листа на Обединети за Македонија во Изборната единица број 3.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, кој е и носител на листа на партијата во изборната единица три, откако го оствари гласачкото право ги искажа своите очекувања за изборните резултати. “Мислам дека денес во Македонија ќе победи слободата и дека по 21 ден предизборна кампања граѓаните конечно го сфатија нашиот слоган, сфатија дека денеска навистина се одлучува за слободата на Македонија“, изјави Бошкоски по гласањето на избирачко место во ОУ Кочо Рацин во Скопје. “Убеден сум дека вечер ќе славиме. Ќе славиме една голема победа за Македонија, една голема победа за демократијата, победа од која граѓаните очекуваат многу, а пред се очекуваат да се победи стравот во државата, да се победи депресијата во државата, да се победи невработеноста во државата и сите феномени кои ги наметна досегашниот режим“, рече Бошкоски.
| | веќе видена | слични
3 копии

Мислам дека денеска во Република Македонија ќе победи слободата, дека по 21 ден предизборна кампања граѓаните на Република Македонија конечно го сфатија нашиот слоган, сфатија дека денеска навистина се одлучува за слободата на Република Македонија, изјави лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Кочо Рацин“. - Убеден сум дека вечер ќе славиме. Ќе славиме една голема победа за Македонија, една голема победа за демократијата, една голема победа од која граѓаните очекуваат многу, пред се, очекуваат да се победи стравот во државата, да се победи депресијата во државата, да се победи невработеноста во државата и сите феномени кои ги наметна досегашниот режим, рече Бошкоски, кој е и носител на листа на партијата во Изборната единица 3.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 164 | | | веќе видена

Во изминатите речиси три недели посетивме огромен број општини и населени места, со илјадници од вас разговаравме на повеќе теми, ги промовиравме придобивките ...
сите 284 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерството за здравство, годинава, во Календарот за Имунизација воведува две нови вакцини – вакцина против Рота вирусот и Пневмококна вакцина, истакна ...
сите 296 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошкоски: Вечерва ќе славиме победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: