Бошкоски: Вечерва ќе славиме победа

2 копии

„Убеден сум дека вечерва ќе славиме една голема победа за Македонија, голема победа за демократијата, голема победа од којашто граѓаните очекуваат многу“, изјави Љубе Бошкоски лидер на Обединети за Македонија Бошкоски денеска гласаше на избирачкото место во скопското основно училиште „Кочо Рацин“. „Пред се’ граѓаните очекуваат ада биде победен стравот што владее во државата, депресијата, невработеноста, и сите оние феномени што досега ги наметна досегашниот режим на господинот Груевски, за кој се убеден дека дефинитивно заминува од политичката сцена“, изјави Љубе Бошкоски носител на кандидатската листа на Обединети за Македонија во Изборната единица број 3.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, кој е и носител на листа на партијата во изборната единица три, откако го оствари гласачкото право ги искажа своите очекувања за изборните резултати. “Мислам дека денес во Македонија ќе победи слободата и дека по 21 ден предизборна кампања граѓаните конечно го сфатија нашиот слоган, сфатија дека денеска навистина се одлучува за слободата на Македонија“, изјави Бошкоски по гласањето на избирачко место во ОУ Кочо Рацин во Скопје. “Убеден сум дека вечер ќе славиме. Ќе славиме една голема победа за Македонија, една голема победа за демократијата, победа од која граѓаните очекуваат многу, а пред се очекуваат да се победи стравот во државата, да се победи депресијата во државата, да се победи невработеноста во државата и сите феномени кои ги наметна досегашниот режим“, рече Бошкоски.
| | веќе видена | слични
3 копии

Мислам дека денеска во Република Македонија ќе победи слободата, дека по 21 ден предизборна кампања граѓаните на Република Македонија конечно го сфатија нашиот слоган, сфатија дека денеска навистина се одлучува за слободата на Република Македонија, изјави лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Кочо Рацин“. - Убеден сум дека вечер ќе славиме. Ќе славиме една голема победа за Македонија, една голема победа за демократијата, една голема победа од која граѓаните очекуваат многу, пред се, очекуваат да се победи стравот во државата, да се победи депресијата во државата, да се победи невработеноста во државата и сите феномени кои ги наметна досегашниот режим, рече Бошкоски, кој е и носител на листа на партијата во Изборната единица 3.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 148 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 260 | | | веќе видена

Шефот на црногорската дипломатија Срѓан Дармановиќ изјави дека во случајот со поранешниот македонски премиер Никола Груевски, Црна Гора постапувала како и со ...
сите 290 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошкоски: Вечерва ќе славиме победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: