Кога болката ќе стане уметност: Лузни и белези претворени во тетоважи

Некои луѓе имаат лузни на телото од несреќи и операции што ги потсетуваат на физичка болка што ја доживеале. Други носат белези од раѓање што им причинуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајцата сведоци на екс шефот на БЈБ Митко Чавков, неговиот возач и телохранител го негираа тврдењето на обвинетиот Александа Василевски Нинџа дека на крвавиот ...
сите 376 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 165 | | | веќе видена

Пресвртот и распадот на системот во сведочењата на обвинетите за упадот во Собранието на 27 април, особено на припадниците на поранешните партиски структури во ...
сите 93 | | | веќе видена

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во ...
сите 161 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 202 | | | веќе видена

Четириесет и четиригодишен маж од Кочани се здобил со тешки телесни повреди при сообраќајна незгода, која утрово се случила на регионалниот патен правец ...
сите 183 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 267 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 54 | | | веќе видена

Скопје е на врвот во Европа и петти најзагаден град во светот. Позагадени од нашиот главен град вчера беа единствено градовите Лахор во Пакистан, Калкута и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога болката ќе стане уметност: Лузни и белези претворени во тетоважи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: