Скопје - Прекин на струја во Љуботен, Раштак и Китка

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електроенергетска мрежа, денеска од девет до 14 часот без напојување со електрична енергија ќе останат дел од потрошувачите во селата Љуботен и Раштак, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје. Во периодот од осум до 17 часот без струја ќе бидат и дел од потрошувачите од село Китка, како и сите стопански и нестопански објекти од овие реони.
| | веќе видена | слични

Од 10 до 13 часот утре без струја ќе останат дел од потрошувачите од селото Визбегово и дел од потрошувачите кои гравитираат позади истражниот затвор во населба Шуто Оризари, како и сите стопански и нестопански објекти од тој реон. Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје соопштуваат дека овие прекини на напојувањето со електрична енергија се заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдување со електрична енергија на потрошувачите во реонот .
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро порача дека ќе продолжи да ја води земјата и дека тоа е негова обврска, во согласност со Уставот, како и тоа дека е ...
сите 145 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје - Прекин на струја во Љуботен, Раштак и Китка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: