Бекам ала Шакири

Дејвид Бекам постигна гол директно од корнер на последниот натпревар за својот тим. Бекам, кој моментално игра за ЛА Галакси, очигледно добро запомнил како треба да се шутира од корнер. Иако, голот на Шакири изгледаше многу подобро, сепак и овој на Бекам не е лош. Уште поинтересно е тоа што овој е победничкиот гол на натпреварот.
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на шпанскиот гигант Реал (Мадрид), Дејвид Бекам смета дека "кралскиот клуб" има феноменален тренер во Португалецот Жозе Мурињо. - Го имаат еден од најдобрите тренери на светот. Мурињо е генијалец и тоа го докажува со сите тимови што ги тренирал. Реал гради моќен тим со извонредни играчи и мислам дека можат да ги освојат сите натпреварувања. Тие се тим кој влева страв кај противниците и воопшто не се сомневам дека ќе освојуваат трофеи, изјави Бекам, кој веќе петта година ги брани боите на Лос Анџелес Галакси во американската МСЛ. Поранешниот англиски репрезентативец и фудбалска икона на Островот, го носеше дресот на Реал од 2003 до 2007 година, а во последната сезона ја освои и титулата првак на Шпанија. Во изјавата за весникот "Марка" англискиот фудбалер уште додаде дека сигурно би останал во клубот доколку Флорентино Перез тогаш беше на местото претседател. Бекам, кој во најдобрите денови беше познат по фантастичите слободни удари, се уште покажува дека многу не заостанува во тоа. Тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 317 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 241 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бекам ала Шакири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: