КОМПАНИЈАТА БАРА СТРУЧНИ КАДРИ: БЕГ ќе вработува, пријавете се во базата

Особено се охрабруваат да аплицираат машинобравари, бравари-заварувачи и шамотери за одржување на опрема и инсталации на термоенергетските постројки во топлани, како и ракувачи со ваквите постројки Балкан енерџи груп
| | веќе видена | слични

„Балкан енерџи груп“ (БЕГ) почнува со реализација на проект за креирање база на податоци за евиденција на расположливите стручни кадри од домашниот пазар на труд од различни профили, кои ќе бидат евидентирани и селектирани, а ќе бидат земени предвид во идните процеси за вработување во компаниите - членки на групацијата. Сето ова го истакнаа надлежните од БЕГ, додавајќи дека креирањето база на податоци е дел од процесот на преструктурирање и развој на БЕГ, чија клучна цел е натамошна модернизација и воведување нови модерни технологија во целокупниот систем за централно греење.- За успешно спроведување на овој процес неопходни ќе бидат свежи стручни кадри од различни области, кои дополнително ќе придонесат и за воведување нови модерни услуги за потрошувачите. Базата на нови потенцијални вработени во БЕГ е отворена за сите заинтересирани лица од различни профили, кои се подготвени да работат по највисоки професионални стандарди - соопштуваат од БЕГ.Групацијата особено ги охрабрува да аплицираат лицата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 164 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера беше доставено заедничкото писмо до Генералниот секретар на ОН, со кое се информира Антонио Гутереш за датумот на влегување на сила на Конечната ...
сите 172 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОМПАНИЈАТА БАРА СТРУЧНИ КАДРИ: БЕГ ќе вработува, пријавете се во базата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: