Ѕвездата на Мадагаскар има играч роден во 1998 или во 1994, а можеби и во 1996


Мадагаскар е вистински хит на Купот на Африка што се одржува во Египет. Официјално 108 репрезентација на ФИФА-листата, на своето деби на континенталниот ...
| | веќе видена | слични

Алжир и Сенегал ќе играат в петок во Каиро во финалето на 32-то издание на фудбалскиот Куп на нациите на Африка, што се игра во Египет. Алжир ќе игра за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Алжир и Сенегал ќе се борат во финалето за големата титула во Африка, откако оваа вечер остварија минимални победи во полуфиналните пресмети со Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Манчестер сити, Ријад Марез постигна фантастичен гол од слободен удар во 96. минута од полуфиналето на Африканскиот куп на нации против Нигерија, ...
| | веќе видена | слични

Алжир триумфираше со 2-1 против Нигерија во драматичната завршница во второто полуфинале на Афкон. Алжирците во финалето ќе се сретнат со Сенегал, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездата на Мадагаскар има играч роден во 1998 или во 1994, а можеби и во 1996

Од:
До кого (е-маил):
Порака: