Алаѓозовски: „Се отпуштаат компетентни кадри, на нивните места се поставуваат некомпетентни, а за сето тоа ќе го обвиниме политичкиот непријател“

Министерот за култура очигледно има моќи како Баба Ванѓа: Алаѓозовски во 2010-та година точно предвидел каков министер ќе биде во 2017-та. Во својот блог во ...
| | веќе видена | слични

На блогот насловен Surface Surtuk, Алаѓозовски пишува: „Сите несреќи, сите петна, изговор за сите потези, дури и оние катастрофичните му се препишуваат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите постоечки договори со странските инвеститори во земјава во целост ќе бидат испочитувани, а новите поволности што ги нуди „Планот за економски раст“ ќе ...
сите 178 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алаѓозовски: „Се отпуштаат компетентни кадри, на нивните места се поставуваат некомпетентни, а за сето тоа ќе го обвиниме политичкиот непријател“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: