ОХРИДСКИ ФАБРИКИ РАБОТАТ ЗА ЗВУЧНИ МОДНИ ИМИЊА: Во Скопје ќе се продаваат познати марки по прифатливи цени (ФОТО)

Станува збор за привремена продавница која на клиентите им нуди колекции од дизајнери што се етаблирани на светската модна сцена, но по цени приспособени за македонскиот пазар Уникатна продажна изложба на брендирани парчиња облека од познати светски марки ќе биде отворена на 8 јуни во 18 часот во галеријата „Акантус“ (ул. „Орце Николов“ 99) во Скопје. Парчиња облека ќе допатуваат во метрополата од концептуалната продавницата „Румор“ со седиште во Охрид. Станува збор за продавница која на клиентите им нуди колекции од дизајнери што се етаблирани на светската модна сцена, но по цени приспособени за македонскиот пазар. Еден од позначајните елементи е идејата „Мејд ин Маседонија“ чии колекции се работат со висок квалитет во фабрики во Охридскиот Регион за имиња како Balenciaga, Loewe, Martin Margiela... Инаку, на поп-ап изложбата ќе се претстави и еден од најуспешните македонски модни креатори - Ристо Бимбиловски . Тој има извонредно искуство работејќи за „Луј Витон“, „Кензо“ и во моментов за „Мејсон Маргиела“ ...
| | веќе видена | слични

Ги сакаме силните бои во топлите летни денови, а жолтата ни останува и понатаму омилена. Од бледи, пастелни и лимон нијанси па се до сенф-нијанса – жолтите модни парчиња без конкуренција доминираат оваа летна сезона. Најпосле, тоа е боја која ни носи позитивна енергија и која одлично „ни стои“ под сонцето. Одбравме 7 исклучителни модни парчиња од Манго во нијансите на сонцето.
| | веќе видена | слични

Во летото уживаме во лежерниот стил, лесните материјали, лелеавите мини фустанчиња и сите трендови што доаѓаат со него – од спуштените раменици до тексас шорцевите. Х&М пак, ни носи нови свежи идеи за летно лежерно дотерување. Модниот водич е насловен Miami Blues, а од него издвојуваме 8 изгледи. Погледнете ги во продолжение.
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 100 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОХРИДСКИ ФАБРИКИ РАБОТАТ ЗА ЗВУЧНИ МОДНИ ИМИЊА: Во Скопје ќе се продаваат познати марки по прифатливи цени (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: