Кои се боите за 2018 година?

2018 година ќе биде во знакот на силните бои. Ќе преовладува портокаловата, жолтата, лавандата.... Портокаловата е една неочекувана нијанса која ќе почне да доминира од пролет 2018. Што е повпечатлива – толку подобро. Ќе ја носиме на парките, фустаните и чантите. Предноста на жолтата нијанса е во тоа што одлично прилега на сите нијанси на кожа, а дополнително и освежува. Особено убаво изгледа кога се комбинира со неутрални тонови, со неизбежната црна и бела боја. Ќе доминира во колекциите на обувки и модни додатоци. Виолетовата боја ќе биде царица на годината. Дури и Пантоне ја проглси за доминанта боја во 2018 година. Розовата беше хит во годината која изминува, но нема лесно да се ослободиме од неа. Во 2018 ќе продолжиме да ја носиме на облеката, и на летната како и на зимската. Лесно се „носат“ и комбинираат, па дизајнерите и нив ги најавуваат како бои на годината. Во пролетните колекции на популарните модни марки ќе има многу светокафени, беж и кремасти модни парчиња.
| | веќе видена | слични

Зимските колекции годинава ни донесоа две свежи новости – цветен принт кој често се појавува на модните парчиња и кој зрачи со романтичност, и ткаенини во нежни пастелни бои. Од нежните тонови во нијасна на лаванда, која е всушност и боја на годината прогласена од Пантоне, до бледо-розови, светло- сини и зелени тонови, оваа сезона Манго ни нуди преубави, романтични модни парчиња кои лесно се комбинираат со останатата зимска гардероба. Пастелните блузички совршено ја надополнуваат трендовската карирана сукња, цветните панталони во пастелни тонови одлично се комбинираат со бело џемперче, додека нежните розови фустанчиња прекрасно „стојат“ со омилените бели зимски чизмички. Погледнете ги модните парчиња од Манго во пастелни нијанси кои внесуваат вистинска свежина оваа зима. MакMода
| | веќе видена | слични

Со едноставен крој, елегантната црвена кошула од пролетната колекција на Манго веќе доминира на социјалните мрежи како омилено модно парче кое ја најавува пролетта. Кошулата има впечатлива боја но и многу впечатлив детаљ – панделката околу вратот. Миленичките на оваа шпанска модна марка веќе покажаа како да ја комбинираме црвената кошула – со црвени панталони кои истотака се дел од пролетната колекција на Манго, или пак со црни тесни панталони со должина до глуждовите. MакMода
| | веќе видена | слични

Малите чантички се најпосакуван моден додаток за новогодишната ноќ, практични се за носење, а многу ефектни на изглед особено кога на нив имаат светки. mango Преслатки светликави чантички најдовме во Манго и во Зара. Во фотогалеријата погледнете дел од понудата. MакMода
| | веќе видена | слични

Откако значењето на носење на црвена облека за новогодишната ноќ стана популарно, стана и дел од модниот свет. Сепак, без разлика на тоа дали сте суеверни или скептици, фустаните во црвена боја секогаш изгледаат свечено и го привлекуваат вниманието. Па доколку сте решени за фустан во црвена боја, погледнете ги најубавите модели од зимските колекции на популарните модни марки. mango mango mango mango massimo dutti massimo dutti bershka MакMода
| | веќе видена | слични

Класичната мала чантичка која се носи преку рамо може да изгледа премногу сериозно ако сме тргнале на журка, додека пак класичната „плик“ чантичка може да биде незгодна. Најдобро решение за вечерени излегувања се трендовските bucket чанти кои личат на мали вреќички. Ваквите чантички не само што се оригинални, туку се и практични – може да ја носите преку рамото, но може и да ја заврзете околу раката и безгрижно да му се препуштите на танцувањето. Погледнете ги нашите 4 „bucket“ фаворити. mango mango bershka zara MакMода
| | веќе видена | слични

Совршена за постудените денови, а особено ја издвојуваме како преубаво модно парче за празничната сезона кое ќе додаде шарм на секоја модна комбинација. Оваа будничка/палтенце од вештачко крзно од Desigual ќе ја најдете во продажба во мултибренд продавницата Fashion&Friends во Скопје Сити мол. Во продолжение, погледнете ја одблизу. MакMода
| | веќе видена | слични

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 248 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се боите за 2018 година?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: