(ВИДЕО) СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ФЕНИКС: Поплавени објекти, патишта, откажани летови

Поплавени патишта и откажани летови има во главниот град на сојузната американска држава Аризона, Феникс. Најмалку девет лица, пет деца и четворица возрасни загинаа во поројниот дожд што го зафати националниот парк Тонто во Аризона, а 13-годишно момче се води како исчезнато. Четири други лица се спасени. Поради невремето околу 6.000 домови останаа без електрична енергија, а поради надојдената ...

⇐ DailyФактор ⇒