Луиз на интересен начин ја најави пресметката со Тотенхем: Ќе биде тешко, тие имаат 11 „чудовишта“

Челси и Тотенхем во завршните шест кола ќе одлучат кој ќе биде новиот шампион на Англија, меѓутоа пред тој дел од шампионатот двете екипи ќе си ги одмерат силите во полуфиналето на ФА Купот на „Вембли“. Средбата се игра утре со почеток од 18:15 и истата може да биде од огромно значање, особено ако победи забревтаниот Тотенхем кој има осум победи во низа и само два примени гола на последните шест ...

⇐ DailyТочка ⇒