Уште

  во

  СДСМ смета дека случувањата со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шутка во кој беа инволвирани поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски се обид ...
  сите 120 | | | веќе видена

  СДСМ смета дека случувањата со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шутка во кој беа инволвирани поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски се обид ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Доколку биде утврден пропуст од припадниците на затворската полиција или на другите служби ќе биде покрената соодветна истрага и ќе биде побарана дисциплинска ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Медиуми и интернет поратали блиски до ВМРО-ДПМНЕ денеска синхронизирано пласираа голем број неточни, лажни вести и шпекулации како дел од ова сценарио, рече ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Eкс министерот Миле Јанакиески, осомничен дека бил организатор за насилниот 27 април, денеска е претепан во истражниот затвор Шутка, каде отслужува 30 дневен ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Виола Смит е родена на 29-ти ноември 1912 година во Маунт Калвари и била едно од 10-те деца. Цело нејзино семејство свирело клавир, а во 1920 година нејзиниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пратеничката Мира Стојчевска, по една недела молк за вработувањето на синот и братот и за унапредување на сопругот, се огласи преку социјалните мрежи. Таа ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Управата на истражниот затвор „Скопје“ уште вечерва ќе почне истрага согласно протоколите за работа за да испита дали е направен некаков пропуст и доколку биде ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Конечно, по лавина од обвинувања за влијание при вработување на членовите на нејзиното потесно семејството, синот, сопругот и братот, пратеничката Мира ...
  сите 90 | | | веќе видена

  ,,Изминативе денови внимателно ги следев реакциите во јавноста во однос на обвинувањата за непотизам, нешто што е спротивно на мојата определба и заложба за ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Сценаристи на денешниот инцидент во затворот во Шутка се Христијан Мицкоски и Никола Груевски. Тие очајно се обидуваат преку нови насилнички сценарија да ја ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Медиуми и интернет поратали блиски до ВМРО-ДПМНЕ денеска синхронизирано пласираа голем број неточни, лажни вести и шпекулации како дел од ова сценарио, рече ...
  сите 120 | | | веќе видена